1 Haziran’da yapılacak duyuru öncesi iki gündür piyasada yüksek bir ivmede seyreden Block.One öncülüğünde EOS‘un Twitter benzeri bir sosyal medya ağı oluşturduğu söylentisi nedeniyle fiyatı 8 doların üzerine çıktı.

Kripto para borsalarında en çok yatırım yapılan coinlerden olan EOS, Block.One’ın bugün yapacağı açıklama öncesi iki günde %12’lik bir artış sergiledi. Block.One, duyuru için özel hazırladığı internet sitesinde oynatılamayan kilitli video ekranı görülüyor. Bunun duyurunun yapılacağı zaman aktif olması bekleniyor.

Block.One’ın oluşturduğu internet sitesindeki video ekranı.

Söylentilere göre EOS, kullanıcılara reklam gelirlerinden pay verilen Twitter benzeri yeni bir sosyal medya ağı kurulduğunu açıklayacak. Bu söylentilerin devamında toplam piyasa değeri en büyük beşinci kripto para birimi konumundaki EOS, dün en son 10 ay önceki fiyat seviyesine ulaşarak 8 doların üzerine çıktı. Son bir ayda yüzde 87, son bir haftada ise yüzde 30’luk bir yükseliş trendinde ve şu sıralar 8,39 dolardan işlem görüyor.

Block.One kurucusu Daniel Larimer, 2016’da Ned Scott ile birlikte Steemit adlı sosyal medya platformunu kurmuş ancak daha sonra geçen sene yaptığı bir açıklamada bundan daha iyi bir platforma ihtiyaç duyduklarını bunu en kısa süre içerisinde hayata geçirmek istediklerini belirtmişti. Bu duyurunun bu minvalde bir gelişme olduğu düşünülüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.