Yakın zamanda merkeziyetsiz bir Bitcoin borsası kuracağını belirten Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin hamleleri gelmeye devam ediyor. Sosyal medya devinin, Bitcoin ile bahşiş uygulamasının platform içerisinde test etmeye başladığı iddia edildi.

Ödeme şirketi Square ile büyük bir Bitcoin geliri elde eden Twitter CEO’su Jack Dorsey, BTC’nin dünyayı değiştireceğini sık sık dile getiriyor. Dorsey, son olarak merkezi olmayan bir Bitcoin platformu oluşturacaklarını açıklamıştı. İddialara göre, Lightning Network’e oldukça önem veren Twitter, Bitcoin’i platformları içerisinde denemeye karar verdi.

Görsel sızdırıldı

Teknoloji dünyasında dair önemli haberleri aktaran MacRumors’da yer alan habere göre; Twitter, Bitcoin kullanarak bahşiş verme özelliğini oluşturdu ve bu konudaki denemelerine başladı ve mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, sosyal medya hesabından Twitter’ın bu adımını destekleyen bir görsel paylaştı.

Görsele göre, bahşiş özelliğinde ufak miktarların kolayca karşı tarafa aktarılabilmesi için Lightning Network kullanılacak ve böylelikle hem çevrim içi (custodial) hem de çevrim dışı cüzdanları (non-custodial) desteklemiş olacak.

Paylaşılan görselde bir başka ödeme şirketi Strike şirketinin adı geçerken şirketin bahşiş özelliğini Lihgtning Network aracılığıyla insanlara sunması bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.