Bitcoin tarihinin görülmemiş yükselişlerinden birini yaşıyor. Bir yılda sadece yüzde 1400 artış sağlayarak her yerde konuşulur hale gelen lider kripto parada 100 bin dolar beklentisi mevcut. Kripto Twitter ünlüleri, bu beklentiye dikkat çekmek adına Twitter fotoğraflarını lazer gözlü hale getirerek paylaştı ve bir trend oluşturdu. Peki Bitcoin’de lazer göz akımı nedir?

Dün 58 bin dolara ulaşarak tüm zamanların zirvesini yapan Bitcoin‘de her geçen gün yeni bir trend baş gösteriyor. Bu kez de Bitcoin tutkunları, profil resimlerine lazer gözler ekleyerek 100 bin dolar fiyat hedefine gözlerini diktiğini ifade eden fotoğraflar eklemeye başladı.

Elon Musk ile Michael Saylor da akıma katıldı

Başta Tesla CEO’su Elon Musk ve Microstrategy CEO’su Michael Saylor’ın olduğu bazı ABD’li politikacılar da bu trende uydu.

Chairforce ve GreZaj adlı Twitter hesapları trendi ilk olarak 16 Şubat’ta Bitcoin’in ilk kez 50.000 doları geçtiği zaman başlattı. Samson Mow, Meltem Demirörs, Nic Carter, Gabor Gurbacs, Max Keiser ve Winklevoss ikizleri gibi Twitter’da Bitcoinseverler de bu akıma uyum sağladı. Lazer göz grafikleri için ilişkili #LaserRayUntil100K hashtagini kullanarak Twitter dünyasına duyurdular.

Kısa zamanda büyük bir çıkış yakalayan ve bütün yatırım araçlarını sürklâse ederek 58 bin dolara yükselen Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!