Dünyanın en zengin insanlarından olan Bitcoin’e olan ilgisi ve Dogecoin’e olan ilgisiyle meşhur Tesla CEO’su Elon Musk, kişisel hesabından NFT ile ilgili bir tweet paylaştı. Son dönemin en popüler NFT sanatçısı Beeple da bu tweet’e yanıt verdi. Aralarındaki bu diyalog sosyal medyada kısa sürede viral oldu.

Kripto dünyasının en yeni trendi NFT, Bitcoin ilgilisi Dogecoin tutkunu Elon Musk’ın da dikkatini çekti. Dijital eserlerin milyonlarca dolara satıldığı ekosistemde her geçen gün farklı bir hikâye yazılıyor. En son 14 yılda tamamladığı Everydays: The First 5000 Days adlı eser 69 milyon dolara kripto yatırımcısı Metakovan tarafından satın alınmıştı. Sıradaki olay da Elon Musk ile NFT sanatçısı Beeple mahlâslı Mike Winkelmann arasında yaşandı.

Elon Musk, Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te NFT’ye yer verdi ve arka fonda çalan şarkıyı kastederek “NFT’ler hakkındaki bu şarkıyı NFT olarak satıyorum” yazdı. Ünlü dijital sanatçı Beeple da bu tweet’i alıntılayarak “Bunun için 69 milyon dolar veriririm” yanıtını verdi, Musk buna cevaben, “420 milyon DOGE” dedi, Beeple da “Satılmıştır” yazdı.

Sosyal medyada büyük ilgi çeken bu eğlenceli diyaloga Rarible gibi NFT plâtformları dahil kripto sektöründen birçok kişi sohbete dahil olmaya çalıştı. Beeple bu diyalog sonrası bir çizim yaptı ve Dogecoin’in simgesi olan Shiba köpeğinin üzerinde yükselen Musk’ı kağıda geçirdi ve “NON-FUNGIBLE ELONS” şeklinde not ederek tweet attı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!