Global anlamda en fazla kullanıcıya sahip ve en büyük sosyal medya ağlarından olan Twitter, kripto para topluluğunun sevilen ve önemli isimlerinden ünlü yatırımcı Anthony Pompliano’nun hesabını askıya aldı.

Yatırım ve danışmanlık şirketi Morgan Creek Digital’ın kurucu ortağı ve kripto para sektörünün ünlü ismi Anthony Pompliano’nun Twitter hesabı askıya alındı. Henüz sebebinin bilinmediği gelişme sonrası, kullanıcılar sevilen isme yapılan bu harekete anlam veremediklerini belirterek, hesabın tekrar açılması yönünde tweet’ler göndererek Pompliano’ya olan desteklerini iletti.

Bitcoin’in en büyük savunucularından

Anthony Pompliano, Bitcoin’e olan ilgisi ve desteğiyle kripto dünyasında dikkat çeken isimlerden biri. Ünlü yatırımcı, geçtiğimiz hafta lider kripto paranın 10 bin dolar barajını geçmesinin olumlu olduğunu ve 2021 yılında Bitcoin’in 100 bin dolar fiyatına ulaşacağını öngördüğünü ifade etmişti.

Öte yandan Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Bitcoin’e yatırımlarının olduğu ve kendisinin de hali hazırda Square Crypto gibi bir kripto para girişiminin olduğu biliniyor. Sosyal medyada bu gelişme sonrası atılan tweet’lerde Twitter’ın bu hareketinin hiç de demokratik olmadığı yönünde görüşler ifade ediliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.