Milyarder yatırımcı Paul Singer, Jack Dorsey’in Twitter CEO’luğundan alınması için çağrıda bulundu. CNBC’nin 28 Şubat tarihli raporuna göre, Elliott Management’in hem kurucusu hemde aktivist yatırımcısı olan Dorsey, 5 milyar dolardan fazla değere sahip iki şirket için aynı anda çalışması ve Afrika’ya olan taşınma arzusu bir problem haline geldi. 

Yayınlanan rapora göre, 40 milyar dolarlık yatırımı olan Singer, sosyal medya devine ciddi miktarda pay vermişti ve şimdiden dört tane yedek yöneticiyi Twitter’ın yönetim kuruluna atadı. 

Dorsey, daha önceleri halka arz edilen iki şirketin yönetiminde olduğu için de eleştirildi; toplam piyasa değerleri 5 milyar doların üstünde olan Twitter ve Square. Singer ayrıca Dorsey’in yılın 6 ayı boyunca Afrika’dan çalışma fikrinden rahatsızlık duyuyor. 

Dorsey aynı zamanda eski bir Bitcoin destekçisidir. Şirketi Square bir Bitcoin onramp uygulaması olan Cash App’i geliştirmiştir. Artık Cash uygulamasının gelirinin yarısı Bitcoin’den elde edilmektedir. 

Tüm enerjimi Bitcoin’e aktarıyorum

Square aynı zamanda Square Crypto isimli bir takıma yatırım yapmaktadır. Square Crypto isimli takımın görevi ise tüm Bitcoin ekosistemini geliştirmektir. Sqaure Crypto, 2019 yılında twitterdan duyurduğu bir işe alım süreci başlattı ve ilk görüşmelerden birsini de Steve Lee ile yapmıştı. 

Lee twitter üzerinden konuyla ilgili şunları aktarmıştı; Ben Square için çalışmıyorum, ben Bitcoin için çalışıyorum. Ödememi Square yapıyor, ben de tüm zaman ve enerjimi Bitcoin’e aktarıyorum.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!