Dünya çağında milyonlarca kullanıcısı olan ABD merkezli araç çağırma uygulaması Uber‘in hisseleri, New York Borsası‘nda halka açıldı.

Araç çağırma uygulaması olarak çığır açan Uber’in hisseleri, New York Borsası’nda halka arz edildi. Tüm dünyada tartışmaların odağında olan ABD merkezli şirketin, piyasa değeri 82 milyar dolar olarak belirlenirken, hisse başına fiyatının da 45 dolar olduğu bildirildi. Halka arzdan hemen sonra, yüzde 7 değer kaybeden şirketin hisseleri 42 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı.

Uzmanlar bu durumun, 2018’de 3 milyar dolar zarar eden şirketin, kâra geçebilme konusunda endişeler yarattığını ve  yatırımcıların bundan dolayı temkinli davranmasından kaynaklandığını belirtiliyor.

10 yıl önce uygulama üzerinde araç çağırma modeliyle yol çıkan Uber, son yıllarda otonom teknolojiler geliştirme konusuna ağırlık veriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.