Son yıllarda bilinirliği ve kullanım alanı iyice genişleyen kripto para sektörünün lideri Bitcoin, dünya çapında seyahat sektöründe büyük bir yer kaplamaya başladı. Yabancı birçok firma BTC ile uçak bileti satmaya başladı. Ülkemizde de insanlar “Bitcoin ile uçak bileti alınabilir mi?” sorusunu sormaya başladı.

Online seyahat platformu webookin.com‘un sahibi Dorukcan Keskin, 2020 yılında seyahat firmalarında kripto para ödeme sistemini getireceklerini ve Bitcoin ile uçak bileti alımı yapılabileceğini söyledi. Türkiye’deki potansiyelin farkında olduklarını açıklayan Keskin, “Öncelikli hedefimiz sayıları 10 bini aşan Türkiye’deki kripto para kullanıcılarına ulaşmak. Bitcoin ve diğer kripto paraların hızla yükseldiği ve kullanımının arttığı bu ortamda kullanıcılarımızdan gelen talebi geri çevirmek istemiyoruz.” dedi.

Uçak biletleri ucuzlayacak mı?

Ülkemizdeki kripto para trendinin yavaş yavaş yükseldiğine dair araştırma verilerinin ellerinde bulunduğunu söyleyen girişimci, “Bitcoin ve diğer alternatif kripto paralarla ödeme almaya başladığımızda uçak biletleri % 5 ile % 10 arasında ucuzlayacak. Sektör çok hızlı büyüyor ve pazara Türkiye’de giren ilk online seyahat acentesi olmak istiyoruz. Aldığımız tohum yatırımın da gücüyle 2020 sonuna doğru ise araç kiralama ve otel rezervasyonları işlemleri için de hizmet vereceğiz.” sözlerini sarf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.