En son iki hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesine Bitcoin’de yeni gelişmeler yaşanıyor. Birkaç hafta boyunca hareketsiz kalan, dünyanın en fazla Bitcoin’ine sahip 3. büyük balinası kripto para borsası Coinbase’den 596 adet Bitcoin satın aldı.

Bitinfocharts’taki verilere göre, en büyük Bitcoin balinalarından biri dün 596’dan fazla Bitcoin satın alarak yeniden hareketlendi. Balina, BTC başına 62.934 dolar ortalama bedel ödedi. Bilindiği üzere ‘Bitcoin balinası’ Bitcoin’i toplu olarak satın alan daha varlıklı yatırımcıları belirtmek için kullanılan bir terimdir. Bu balinalar, Bitcoin’in fiyatını manipüle etme potansiyeline sahip olmuş oluyor.

Son birkaç haftadır hiçbir alım satım belirtisi göstermeyen balina, Ağustos ayında 500 Bitcoin elinden çıkarmış sonrasında ise Eylül ayında 321 Bitcoin ile trade yaptığı görülüyor. Bu isimsiz balina, Bitcoin fiyatı 60.000 doları geçerek ATH yolculuğuna çıktığında büyük miktarda kripto para alıp sattığı belirtildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.