Dünya 30 milyondan fazla mağazada kabul edilen ve Hong Kong, Güney Kore ve Rusya gibi 40’dan fazla ülkede hizmet veren ödeme sistemi devi Union Pay, kullanıcıların kripto para ile alışveriş yapmak için ödeme yapmasına olanak tanıyan kredi kartını piyasaya sürüyor.

Dünyanın en büyük kredi ve banka kartı şirketlerinden biri olan Çinli UnionPay, Güney Kore tarafından geliştirilmiş bir kripto para birimi ile ödemeleri destekleyecek. Yeni imzalanan anlaşmaya göre UnionPay, bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülmesi planlanan Paycoin kripto para birimini kartta bir seçenek olarak sunmak için Koreli ödeme firması Danal ile işbirliği yaptı.

Geçen yıl piyasaya sürülen Paycoin, Linux Foundation liderliğindeki blockchain platformu HyperLedger üzerine inşa edildi. Kart, dijital para ve fiat para birimi ile yüklenebilecek. Paycoin web sitesine göre, Çin’de kripto para kullanımı yasak olduğu için kredi kartı öncelikle Güney Kore’de kullanılacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.