DeFi ekosisteminde en fazla kullanılan borsa olan UniSwap’taki işlem hacmi son 24 saatte yüzde 450 arttı. Uniswap.info’taki verilere göre toplam hacim, önceki gün 1.6 milyar dolara kıyasla 7.17 milyar dolar. Bir önceki rekor hacim 26 Ekim 2020 tarihinde 2.19 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Önceki günkü hacminin çoğunu sağlayan token ise DELTA. 16,4 milyon dolar likiditeye sahip olmasına rağmen DELTA’da 6,13 milyar dolarlık alım satım veya toplam hacmin yüzde 85’i gerçekleştirildi.

Ancak Uniswap’in yaratıcısı Hayden Adams, Twitter’da DELTA’nın topladığı istatistiklerin, Delta protokolünün anormalliği nedeniyle DEX’in küresel hacmine dahil edilmeyeceğini yazdı. Bu değişiklikten sonra, gerçek ticaret hacmi Uniswap için oldukça normal bir gün olan 1.05 milyar dolar civarında.

Delta nedir, nereden ve nasıl alınır?

Delta kendisini “primleri düşürmek ve rekabetçi opsiyon fiyatları sunmak için likidite standartlarının bir kombinasyonunu kullanan bir zincir üstü opsiyonlar katmanı” olarak adlandırıyor. Daha basit bir ifadeyle, opsiyon ticareti, likidite eksikliği olduğunda pahalı ve değişken hale gelir; Delta bunu düzeltmek istediğini söylüyor.

Bunu yapma yöntemleri, yeni girişimciler için sezgisel olmaktan uzaktır. DeFi, insanların banka veya komisyoncu kullanmadan ticaret yapmasına, faiz kazanmasına, borç almasına ve kripto para birimlerini ödünç vermesine izin veren merkezi olmayan finansal sistemler anlamına geliyor.

Önceki gün piyasaya çıkan DELTA, şu anda yalnızca UniSwap borsasından alınıp satılabiliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!