Ünlü analist Oliver Isaacs, bu yıl beklenenden daha agresif bir yükseliş sergileyen Bitcoin‘in, ABD ile Çin arasında ticari savaş nedeniyle daha da yükseleceğini ifade etti.

Popüler analist ve blok zinciri yatırımcısı Oliver Isaacs, Bitcoin’in yakın tarihteki geri çekilişine rağmen, fiyatının yıl sonuna kadar 25 bin dolara ulaşabileceğini belirtti ve bunda en önemli sebebin ise ABD ile Çin arasındaki ticari savaş olacağını söyledi.

Bitcoin’in bu son dirilişinin arkasında jeopolitik, teknolojik ve düzenleyici itici güçler var. ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının net etkisi Bitcoin’e olan ani ilginin yatırım riskinden korunmasına neden oldu.

Bitcoin’in bir haftalık seyri.

Ünlü analiste göre, çok sayıda yatırımcı Bitcoin’e “güvenli bir sığınak” olarak bakmaya başlıyor. Ayrıca, kripto para biriminin birçok yerde hatta hatta kurumsal düzeyde de kabul edildiğine dair işaretler bulunduğunu da belirtti.

2019’da %130 yükselerek müthiş bir performansa imza atan ve yönünü 9 bin doların üzerine çeviren Bitcoin’in fiyatı, 10 gündür 7 bin 500 dolar ile 8 bin 200 dolar arasında gidip geliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.