Chainalysis Inc. tarafından yapılan yeni araştırmaya göre Ethereum (blockchain) blokzincirine gücünü veren kripto paraların tamamının üçte biri sadece 376 kişinin elinde, dünya üzerindeki Bitcoin‘lerin de yüzde 20’si 448 kişinin elinde olduğunu ortaya koydu.

Blockchain teknolojisini kullanarak kara para aklama faaliyetlerinin gözlemi ve araştırılması için kurulan New York, Kopenhag, Londra ve Washington DC’de ofisleri bulunan Chainalysis’in kıdemli ekonomisti Kim Grauer, ilginç bir detaya dikkat çekti ve dünyadaki tüm Bitcoin’lerin yüzde 20’sine 448 kişinin sahip olduğunu söyledi.

Chainalysis, Ether balinalarının fiyat üzerindeki etkisine dair incelemesinde büyük pay sahiplerinin kripto paralarının sık hareket ettirmedikleri bulgusuna ulaştıklarını belirtiyor ve Grauer, varlıklarını borsalarda değil, dijital cüzdanlarda tuttuklarını belirterek “Balinaların çoğunluğu trader değil. Çoğunlukla sadece portföy sahibi.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.