Dünyaca ünlü eski boksör Floyd Mayweather, ‘sadece’ Bitcoin‘in konuşulduğu ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi ünlü isimlerin katıldığı merakla beklenen 2021 Bitcoin Konferansı’nda Bitcoin’e alternatif bir kripto paranın olabileceğini söyledi ve başka kripto paralardan bahsetmek isteyince yuhalandı.

Fenomen boksör Floyd Mayweather, konuşması sırasında Bitcoin’in gücünü önemsemeyen cümleleri nedeniyle konferanstaki kalabalığın tepkisini çekti. Mayweather, “Kripto para dünyasında herkes birbiriyle yarışıyor. Bence herkes istediğini seçebilmeli ve hangisini istiyorsa onunla devam etmeli. Bir gün Bitcoin kadar büyük başka bir kripto para daha olacağına inanıyorum.” dedi.

Bitcoin ile ilgili fazla konuşmayan 44 yaşındaki boksör, bu sözlerin ardından Bitcoin maksimalisti kalabalık tarafından büyük tepki çekti. Tepkilere cevap veren Mayweather, “Uber ile Lyft arasında bir fark yok. Kripto para olmadan bir milyar dolar kazanabildim. Herhangi bir kripto para olsun ya da olmasın Floyd Mayweather yine başarılı olacak.” ifadelerini kullandı.

Mayweather ve ekibi, Mayweather’ın Logan Paul ile Pazar gecesi yapılacak boks maçına sponsor olan Ethereum tabanlı yeni bir token olan EthereumMax için tişörtler giyerek konferansa katıldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.