Dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da NFT akımına katıldı. Ünlü graffiticinin daha önce dünyanın çeşitli şehirlerinde açtığı sergilerinde de kullandığı “graffiti ve robotlar” temalı fütüristik eserleri NFT’ye dönüştürüldü. Rarible üzerinde satışa sunulan Turbo imzalı dijital tablolardan bir tanesi 0,35 Ethereum fiyat ile alıcı buluyor.

Tunç “Turbo” Dindaş imzalı NFT’leri imzalamak ve koleksiyonunuza katmak için sanatçının profilini inceleyebilirsiniz: https://rarible.com/turbos2k

Turbo Tunç Dindaş kimdir?

Turbo olarak tanınan Tunç Dindaş, Graffiti hayatına 1985 yılında başladı. Türkiye’nin ilk graffiti sanatçısı olan Turbo, aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında birçok sergi, festival ve etkinlikte yeraldı. 2002 yılından beri şirketlere kurumsal graffitiler yapıyor. 2002 yılında ilk kez Aria Extra Card ile reklam sektörüne graffitiler, ve tasarımlar yapan Turbo, aynı zamanda birçok motion video reklama da imza atmıştır. Vimeo sayfasından bu videolara da bakabilirsiniz. Kurumsal işlerin dışında halen kişisel ve karma sergiler düzenleyen sanatçı yeni projelerine hazırlanıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.