Teknoloji ve kripto para konusunda trendin en sıkı takipçilerinden olan usta hiphop sanatçısı Snoop Dogg, NFT dünyasına girdi. Aynı zamanda Bitcoin hayranı olan 49 yaşındaki Dogg, “A Journey with the Dogg” adında koleksiyonların bulunacağı bir NFT müzayedesi düzenleyeceğini açıkladı.

Snoop Dogg, Crypto.com ile işbirliği yaparak “Dogg ile Bir Yolculuk” adlı bir NFT müzayedesi düzenliyor. Birkaç sanat eseri ve bu etkinlik için kaydettiği orijinal bir parçanın bulunduğu müzayede genel hatlarıyla sanatçının erken çocukluk anılarına odaklanıyor.

Önceki gün Clubhouse’da NFT odasında sohbete katılan ünlü rapçi, NFT furyası hakkında birçok kişi bunu şu an anlamasa da, zamanla bunun değişeceğinden ve herkesin tam anlamıyla hakim olabileceği bir sektöre dönüşeceğinden bahsetti. NFT’lerin müzik sektöründe de faaliyet göstermesinin kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Dogg, sanatçıların ve içerik oluşturucuların hayran kitleleriyle nasıl bağlandıklarını görmenin güzel bir şey olduğuna değindi.

Bitcoin hakkındaki görüşleri sorularn Snoop, Bitcoin çıktığından beri sıfırlanacağı hakkında pek çok spekülasyona maruz kaldığını ancak BTC’nin buralarda kalacağını açıklayarak, “Ben buna inanıyorum. Teknolojiye inanıyorum ve yarattığı küresel bağlantıya inanıyorum. Kripto paranın değerine pek kapılmadım, çünkü bir şeylerin yükselip alçaldığını görecek kadar uzun süredir buradayım ve burada kalacağını biliyorum.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.