ABD’nin en büyük kripto para plâtformlarından FTX, B Serisi finansman turunda 900 milyon dolarlık yatırım aldı ve kripto tarihine geçerek piyasa değerini 18 milyar dolara çıkardı.

2019’da kripto para sektörüne giren FTX, Major League Baseball (MLB), NBA’de Miami Heat ve e-spor takımı olan TSM gibi kuluplerle yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Kripto milyarderi Sam Bankman Fried’ın sahibi olduğu FTX, B serisi finansman turunda SoftBank, Sequoia Capital, Paradigm, Lightspeed, Third Point, Alan Howard, Izzy Englander ve Paul Tudor Jones’un ailesi gibi büyük şirketlerden 900 milyon dolarlık yatırım aldı ve şirketin piyasa değeri 18 milyar doları buldu.

Bugüne kadarki en büyük kripto yatırım turuna imza atan FTX, Circle’ın bu yılın başlarında yaptığı 440 milyon dolarlık anlaşmayı gölgede bıraktı.

CEO’su Sam Bankman-Fried, finansman turuna dair The Block ile yaptığı röportajda “Kripto yerlisi olmayan bu yatırımcılardan bazılarına şirketin vizyonunu açıklamak biraz zaman aldı. Ancak iş modelimiz oldukça basit. Sonunda oldukça heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.