Dünyaca ünlü kripto para borsası FTX, NBA takımlarından Miami Heat’in maçlarını oynadığı önceki adıyla American Airlines olan salonun isim hakkını satın aldı. Bundan böyle FTX Arena olarak anılacak salon için kripto para borsası, 19 yıllığına anlaşmaya vardı. Anlaşma, 26 Mart Cuma günü yapılması plânlanan özel bir toplantıda kurul onayına gidecek.

NBA maçlarına ek olarak salon, konserlere, performanslara, kültürel etkinliklere ve daha fazla aktiviteye ev sahipliği yapıyor ve yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçi çekiyor.

Miami-Dade İlçe Belediye Başkanı Daniella Levine Cava, “Arena için bu harika yeni isim hakları ortaklığını duyurmaktan gurur duyuyoruz ve bunu onay için BCC’nin önüne getirmeyi dört gözle bekliyoruz. İlçe için mümkün olan en iyi anlaşmayı belirlediğimizden emin olmak ve kamu maliyesini korumak bu süreç boyunca en önemli önceliklerimdi. County’ye 19 yılda yaklaşık 90 milyon dolar kazandıracak olan bu ortaklık, topluluğumuzda olumlu bir etki yaratacak ve Miami-Dade’de yatırım yapmaya hazır FTX’te bir ortak bulduğumuz için mutluyuz. “ dedi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, “Tüm FTX ailesi Miami-Dade County ve Miami Heat ile ortak olmaktan heyecan duyuyor. Bu fırsat, ismimizi ikonik bir binaya koymaktan daha fazlası. Miami ve çevresindeki şehirlerde büyüyen ve çeşitlenen topluluğa değer katmanın yanı sıra bu bizim için şampiyona topluluğuna, bir şampiyona organizasyonuna ve bir şampiyona kültürüne katılma şansı.” dedi.

Ortaklık sayesinde FTX, teknoloji ve Fintech eğitimini, şehrin sakinlerinin finansal durumunu ve diğer programları desteklemek için Miami-Dade County ile de işbirliği yapacak. FTX ayrıca, Miami-Dade sakinlerinin gelişmesine yardımcı olmak için, anlaşma süresince adlandırma hakları ortaklığının kapsamının ötesinde Miami-Dade topluluğuna 5 milyon dolarlık ek katkı taahhüt etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!