2008’de dünyayı etkileyen ABD konut piyasası krizine karşı bahse girerek bir servet kazanan John Paulson, Bitcoin‘in aşırı volatil olduğunu düşünüyor ve yatırımcıları yatırım yapmamaları konusunda uyardı.

Ünlü milyarder hedge fon yöneticisi John Paulson, içsel değeri olmayan kripto para birimlerinin sonunda değersiz hale geleceğini düşünüyor. “Bloomberg Wealth with David Rubenstein”ın bir bölümünde, subprime mortgage bonoları çöktüğünde ve 2008’deki finansal krizi tetiklediğinde 20 milyar dolar kazanan Paulson, neden Bitcoin’den (BTC) kaçındığını açıkladı.

“Kripto paralar bir balon”

“Kripto para birimleri, bugün nerede alım satım yapıldığına bakılmaksızın, sonunda değersiz olduklarını kanıtlayacaklar. Coşku sona erdiğinde veya likidite kuruduğunda sıfıra gidecekler” diyen Paulson’a göre, kimseye kriptoya yatırım yapmasını tavsiye etmediğini söyledi ve milyarder isim, Rubenstein’a kriptoya inanmama nedenlerini detaylandırırken, “Kripto para birimlerinin hiçbirinin sınırlı bir miktar olması dışında içsel bir değeri yok” dedi.

Paulson sözlerini şu şekilde sonlandırdı… “Kripto para birimlerinin bir balon olduğunu söyleyebilirim. Onları hiçbir şeyin sınırlı bir kaynağı olarak tanımlardım. Dolayısıyla, sınırlı arzdan daha fazla talep olduğu ölçüde, fiyat yükselecektir. Ancak talep ne kadar düşerse fiyat da o kadar düşecektir.”

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.