Dünya çapında hisse senetleri, Coronavirus korkusu sebebiyle ciddi düşüş yaşadı. Hisseler düşerken Jeff Bezos ile Elon Musk’ın da aralarında bulunduğu dünyanın en zengin 10 kişisi, toplamda 30 milyar dolar civarı kayba uğradı.

Amazon’un sahibi olan Jeff Bezos, geçen yıl dünyanın gördüğü en pahalı boşanma davasına rağmen hala dünyanın en zengin insanı olarak görülüyor. E-ticaret’in dahi çocuğunun hisseleri %4 oranında geriledi ve yaklaşık kaybı 4,8 milyar dolar oldu. Bezos’un boşandığı eski eşi MacKenzie, eşinden 1,7 milyar dolarlık nafaka talep etmişti.

Fransa merkezli LVMH’nin CEO’su Bernard Arnault da aşağı yukarı Bezos kadar bir kayıp yaşadı ve serveti 100 milyar dolara geriledi.

Mark Zuckerberg de nasibini aldı

Mark Zuckerberg’in Facebook’u ise pazartesi günü %4,5 geriledi. Bu gerilemenin Zuckerberg’e olan yansıması ise 3,4 milyar dolar olarak karşımıza çıktı.

35 yaşındaki Zückerberg, dünyadaki en zengin 5. kişi olarak anılmakta ve serveti yaklaşık 74,4 milyar dolar civarında. Onun ardından gelen isim ise Inditex grubunun sahibi Amancio Ortega. Yaklaşık kişisel serveti 73 milyar dolar olan iş adamının kaybı ise 4 milyar dolar civarında. 

Tesla ise %7,5 oranında geriledi. Pazartesi günü borsanın en şanssız hissesi olarak da niteleyebiliriz. Elon Musk’a bu durumun bedeli ise 2,4 milyar dolar dolaylarında oldu.

Daha öncelerinde dünyanın en zengini ünvanına sahip olan Bill Gates ise diğer milyarderlere göre daha az bir kayıpla günü kapattı. Serveti 1,5 milyar dolar eriyerek 111 milyar dolar civarına geriledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!