Ünlü oyuncu Bensu Soral da NFT trendine ayak uydurdu ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden NBA efsanesi Kobe Bryant’ın ‘RIP Black Mamba’ isimli karakalem çalışmasını popüler NFT plâtformu OpenSea’ye yükledi VE 2.5 ETH’dan satışa çıkardı.

Hayranları tarafından merak edilen, 4 gün boyunca açık artırmada olacak olan 29 yaşındaki oyuncunun ilk NFT’si OpenSea’de 2.5 ETH yani anlık olarak 4 bin 533 dolardan satışta. Dün yüklenen esere şimdilik teklif veren olmazken ülkemizden bu yönde ilk adımı atan en ünlü isim şimdilik Bensu Soral ancak NFT sektörü geliştikçe diğer ünlülerin de bu dünyaya adım atması bekleniyor. Güzel oyuncu, NFT haberini kişisel Instagram hesabından hikâye olarak da paylaşmayı ihmal etmedi.

Beeple rekor NFT satışı yapmıştı

Bilindiği üzere dijital sanatçılar, müzisyenler eserlerini NFT oluşturarak NFT plâtformlarında satışa çıkarıyor. Justin Bieber ve Katy Perry gibi ünlü isimlerin de ilgi duyduğu NFT ekosistemi henüz emekleme döneminde diyebiliriz ve sektörün daha da büyüyeceği tahmine diliyor. Öte yandan en yüksek NFT satışı, ünlü dijital artist Beeple’ın Everyday: The First 5000 Days adlı çalışmasında olmuştu, Metakovan adlı kripto hayranı tarafından 69 milyon dolara satın alınmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.