20 bin dolara çıktığı günden bu yana piyasada önemli bir bilinirliğe ulaşan Bitcoin artık ünlülerin de radarında.

Bitcoin artık sadece kripto uzmanlarının ve blockchain meraklılarının merak duyduğu bir varlık olmaktan çıkıyor. Yavaş bir şekilde pop kültürüne sızan BTC, birçok sporcu, aktör, şarkıcı, medya insanı ve politikacı tarafından konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı.

Ünlü rapçi Soulja Boy‘un Bitcoin adıyla çıkardığı şarkıyı, Dr. House karakteriyle büyük ün kazanan aktör Hugh Laurie‘nin bir arkadaşının tavsiyesiyle 2015 yılında 5 bin dolar yatırdığını biliyoruz.

Örnekler bununla da kalmıyor. Hollywood yıldızı Gwyneth Paltrow‘un, kişisel Twitter hesabından Goop adlı internet sitesinin Bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağını ve hakkındaki detayları açıklayan bir linki paylaşması, en son ABD Başkanı Donald Trump‘ın Twitter’dan Bitcoin hakkında “Hayranı değilim, tek para birimimiz var o da ABD Doları” demeci lider kripto paranın tanınırlığına büyük katkı sağlayan gelişmeler arasında yer alıyor.

Gün geçtikçe Bitcoin, her kesimden ilgi görmeye devam ediyor. Bitcoin’in akıbetinin ne olacağını ise henüz kimse bilmiyor…

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.