Eşten eşe ödeme plâtformu Circle ile dünyanın en fazla hacmine sahip kripto para borsalarından Coinbase‘in çıkardığı, Amerika Birleşik Devletleri dolarına sabitlenmiş, Ethereum (ETH), Solana (SOL), Stellar (XLM) ve Algorand (ALGO) blok zinciri üzerinde çalışan stabilcoin olan USDCoin’in (USDC) toplam arzı 10 milyar doları geçerek Tether’a yaklaştı.

En büyük stabilcoin olan ve dünya üzerinde birçok borsada işlem cifti olarak kullanılan Tether (USDT), toplam arzda kabaca 40,6 milyar dolarlık arz ile en büyük stabilcoin olmaya devam ediyor.

The Block Research’ün yeni stabilcoin raporunda gösterdiği gibi, Coinbase ve Circle arasında ortaklaşa kurulan bir konsorsiyum olan CENTER, ilk olarak Eylül 2018’de USDC’yi hayata geçirdi. Stabilcoini daha da geliştirmek için finansman o zamandan beri 45 milyon dolara ulaştı.

Stabilcoin raporuna göre USDC, en çok Kuzey Amerika saat dilimlerinde kullanılırken, Tether Asya-Pasifik bölgesinde hakimiyet kurmaya devam ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.