Bitcoin ve kripto paralarla ilgili ülkemizde yaşanan olaylara her geçen gün yenisi ekleniyor. İstanbul Üsküdar’da L.A. isimli bir kişi, S.A. adında bir şahsın tavsiyesi üzerine 200 bin dolarlık kripto para aldı. Yatırımının yükselmesi üzerine istediği payı beğenmeyen S.A., L.A’yı silahla tehdit ederek para isteyince gözaltına alındı.

L.A. isimli kişinin yatırdığı 200 bin dolar ilk başta zarara uğradı ancak yatırım yaptığı kripto parada 130 bin dolar kâra geçti. Yatırım kâr edince tavsiye veren S.A., L.A.’nın hesabına pay olarak 7 bin dolar gönderdi. S.A. isimli şahıs parayı az buldu ve üzerine 30 bin dolar daha göndermesine isteyip L.A.’ya konum atıp buluşmak istedi. Belirtilen konuma gelen L.A., burada araçta bulunan R.H. isimli şahsın silah göstererek tehdit etmesi üzerine araca bindi.

Silahla tehdit etti ve daha fazla para istedi

İHA’nın haberine göre, silahla tehdit eden şüpheliler L.A.’yı Ünalan’da bulunan bir işyerine getirerek, burada tehditler savurdu. Bunun üzerine L.A., tavsiyede bulunan S.A.’nın hesabına 10 bin dolar daha gönderdi. Bununla da yetinmeyen şüpheliler, birkaç gün sonra L.A.’nın evine giderek tehdit ve hakaretlerde bulunarak daha çok para istedi.

Tehditler savuran saldırgan gözaltına alındı

Yaşanan olay sonrasında L.A., Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek yaşadığı olayı anlatıp şahıslardan şikayetçi oldu.

Emniyet birimlerinin yaptığı çalışmalar neticesinde olaya karıştığı tespit edilen S.A., S.S., R.H., A.Ç. ve A.N.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. İşyerinde arama yapan ekipler, olayda kullanıldığı tespit edilen tabancaya el koydu.

Emniyette işlemleri tamamlanan S.A., S.S., R.H., A.Ç. ve A.N.T. isimli şüpheliler, “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma”, “Yağma”, “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçlarından adli makamlara sevk edildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!