ABD’nin en köklü varlık yönetim şirketlerinden olan Van Eck, birkaç hafta önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ye Bitcoin ETF başvurusu yapmıştı, hızını alamayan Van Eck bu kez de Ethereum ETF başvurusu yaptı.

Varlık yöneticisi VanEck, halka açık kayıtlara göre Ethereum odaklı bir borsa yatırım fonu (ETF) oluşturmak için başvuruda bulundu. ETF, bilindiği üzere bireysel ve kurumsal yatırımcıların doğrudan varlığın kendisine yatırım yapmaya gerek kalmadan fiyat hareketlerinden yararlanmaya imkan veriyor.

SEC’nin bugüne kadar birçok Bitcoin ETF’ini geçmişte geri çevirdiği biliniyor. Sayısı şu anda 10’u aşan Bitcoin ETF başvuruları için inceleme süresini uzattı ve kurum bugüne kadar ABD’de hiçbir Bitcoin ETF’ini onaylamadı.

Kanada hem Bitcoin hem de Ethereum ETF’lerini çabuk bir şekilde hayata geçiren ilk ülke konumunda. Ülkede geçtiğimiz günlerde birkaç Ethereum ETF’i için onay çıktı ve bu fonlar borsada işlem görmeye başlamıştı.

ETF nedir? ETF nasıl alınır, Bitcoin ETF nedir, Bitcoin ETF nasıl alınır?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.