Paypal’ın alt ödeme hizmeti plâtformu Venom, Paypal’ı takip etti ve 70 milyon kullanıcısına kripto para alma, satma ve tutma hizmeti sunmaya başladığını açıkladı. Venmo, kripto para olarak şimdilik Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemlerini destekleyecek.

Venmo Genel Müdürü Darrell Esch, bu önemli hizmetle ilgili, “Kripto paralarla ilgili ne kadar bilgi sahibi olursanız olun, Venmo topluluğu artık güvenli bir platformda bu yeni dünya hakkında daha fazla araştırma yapabilecek ve daha çok şey öğrenebilecek. Buradaki amacımız tabii ki müşterilerimizin, kullanımı kolay bir platformda kripto paraları alıp satabilmelerini güvenli bir şekilde sağlamak.” ifadelerini kullandı.

2020 Venmo Müşteri Davranışı Raporu’na göre, Venmo müşterilerinin %30’undan fazlası başka plâtformlardan zaten kripto veya hisse senedi satın almaya başladı ve bunların %20’si COVID 19’un patlak vermesinden sonra başladı.

Venmo’ya kripto hizmetinin gelmesiyle birlikte, daha geniş Venmo topluluğu artık kripto para piyasasında yer almalarına yardımcı olmak için kullanımı kolay bir şekilde kripto varlıklara ulaşabilecek.

Plâtformdaki özelliğin piyasaya sürülmesi, kripto para birimlerinin kitlesel ölçekte anlaşılmasını ve kullanılmasını sağlayacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.