Uzay yolculuğu seferleri düzenleyen dev şirket Virgin Galactic’in CEO’su Chamath Palihapitiya, dünya üzerindeki herkese Bitcoin’e yatırım yapmaları yönünde tavsiyede bulundu. Palihapitiya’ya göre herkes yatırımlarının yüzde 1’ini Bitcoin’de tutmalı.

CNBC’nin Squawk Box programında kripto para sohbeti yapan yaşındaki milyarder, Bitcoin’e yatırım yapmanın global anlamda yaşanan krizlerden korunmanın en iyi yollarından biri olduğunu söyledi. Her ne kadar Bitcoin’e yatırım yapılmasını önerse de uzay şirketinin CEO’su en büyük kripto paranın bu yönde fantastik bir önlem olabileceğini belirtti.

Coronavirüs, Bitcoin aldırmıyor

Palihapitiya, finans sektörünün gittiği yol göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin’in temel varlıklarla birlikte bir korelasyona sahip olmadığını ve diğer finansal enstrümanlara nazaran tahmin edilemez ve olumsuzluklar barındırdığını da ifade etti.

43 yaşındaki yönetici, tüm dünyayı saran coronavirüsün Bitcoin’de bir boğa koşusu yarattığı izlenimine de inanmıyor ve insanların coronavirüs sebebiyle sabah kalkıp borsanın düştüğünü görerek Bitcoin almayacaklarını dile getirdi.

Bitcoin, son 24 saatte, yüzde 15’lik bir düşüşle 9 bin 200 dolardan 8 bin 600 dolara geriledi. Şu sıralarda ise 8 bin 800 dolardan kendine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.