2021 yılı bitmeden Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paraları kendi ağına entegre etmeyi ve kullanımını sağlamayı plânladığını söyleyen Visa CEO’su Al Kelly, Fortune CEO’su Alan Murray ile “Leadership Next” podcast’inde yaptığı bir sohbet sırasında, kripto para birimlerinin beş yıl içinde “son derece yaygın” hale gelebileceğini ve bunun için geç kalmak istemediklerini söyledi.

Dünyanın Mastercard ile birlikte en çok kullanılan ödeme sistemlerinden olan Visa’nın CEO’su, “İşimizle ilgili gerçekten sevdiğim şey kazananları ve kaybedenleri seçmememiz. Biliyorsunuz, bugün burada oturup konuşurken, kripto para birimlerinin ne derece yükseleceğini bilmiyorum. Beş yıl içinde bunun bir heves olduğunu ve büyük bir sorun olmadığını mı söyleyeceğiz? Yoksa aşırı derecede yaygın mı olacak? Bilecek kadar akıllı değilim, ancak yapacak kadar akıllı olduğum şey, şirketimizin bugün işin ortasında olmasını sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Kelly, podcast’in ilerleyen dakikalarında, şirketin Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki düşüncesi ve plânı açıkladı ve “İki şey yapmaya çalışıyoruz. Birincisi, Visa kartlarıyla Bitcoin satın almayı sağlamak. Ve ikincisi, Bitcoin cüzdanlarıyla çalışarak Bitcoin’in itibari paraya kolaylıkla dönüştürülebilmesine ve böylece dünya Visa’nın kabul edildiği her yerde anında kullanılmasını sağlamak.” dedi.

Kelly, Ocak ayında Bitcoin’i “dijital altın” olarak gördüklerini açıklamıştı. Aralık ayında ise Visa, USD Coin stablecoin’i ağına ekleyerek USDC kredi kartlarının yolunu açmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!