Dünyanın önde gelen şirketlerinden Visa, Uber ve Mastercard gibi dev şirketlerin Facebook‘un merakla beklenen kripto parası için yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Wall Street Journal’da yer alan haberde, Facebook’un uzun süredir planladığı ve üzerinde çalıştığı kripto parası GlobalCoin için dev şirketler yatırım yaptı. Yeni kripto paranın yönetiminde de yer alacak Visa, Uber, PayPal ve Mastercard gibi şirketler bu kripto para için 10 milyon dolar yatıracak ve böylelikle pastadan pay almış olacak.

Facebook’un kripto parasını WhatsApp, Instagram ve Messenger’a da entegre edeceği söyleniyor. Bitcoin çıkışından beri on yıl geçti, ancak tüketiciler herhangi bir şey satın almak için ya da ödeme yapmak için kript para kullanmıyor, dev sosyal ağ milyarlarca kullanıcısıyla birlikte yeni kripto parasıyla bunu değiştirebilir. Ve Facebook’un yeni ‘bebeği’, Bitcoin’e olumlu etki yapabilir.

Adının Libra mı yoksa Global Coin mi olacağı henüz netlik kazanmayan kripto paranın manifestosunun 18 Haziran’da resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.