Hindistan’daki COVID-19 yardım kripto fonuna 1,5 milyar dolar değerinde Shiba Inu token bağışladıktan kısa bir süre sonra, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin 410 trilyondan fazla SHIB’i yaktı. Shiba Inu’nun fiyatı yüzde 40 artış gösterdi.

Geçtiğimiz hafta, kripto para yatırımcıları köpek temalı kripto paraların yükselişine ve düşüşüne tanık oldu. En önemli meme coin diye tabir edilen Shiba Inu, kripto borsaları tarafından da büyük bir ilgi gördü, Binance ve FTX de dahil olmak üzere dijital para birimini listelemek için kadeta yarışa girdi.

Vitalik Buterinîn, 410 trilyon Shiba Inu’yu (SHIB) yaktığını gösteren işlem geçmişi.

“SHIB’lerimin yüzde 90’ını yakmaya karar verdim”

Ethereum ağında faaliyet gösteren Shiba Inu‘nun yaratıcıları, kripto paranın dolaşımını meşrulaştırıp koruyabileceğine inandıkları için Vitalik Buterin’e büyük miktarda SHIB, hediye etmişlerdi. Ethereum’un yaratıcısı, geçen hafta Hindistan Covid Yardım Fonu’na 50 trilyon SHIB bağışladı ve diğer SHIB’leri de bir hayır kurumuna aktardı.

Buterin, TSİ gece saatlerinde 410 trilyon Shiba Inu’yu ölü bir cüzdan adresine göndererek dolaşımdaki toplam Shiba Inu’nun %41’ini yok etti. Yakılan SHIB miktarı 7 milyar dolara eşit olduğu tahmin ediliyor.

27 yaşındaki yazılımcı, SHIB token’larının yakımıyla ilgili, “Cüzdanımda kalan Shiba token’larının % 90’ını yakmaya karar verdim. Kalan yüzde 10 ise kripto yardım fonuyla benzer değerlere sahip (büyük ölçekte can kaybını önleyen) ama daha uzun vadeye odaklanan bir hayır kurumuna (henüz belirlemedim) gönderilecek. Kovid, şu anda büyük bir sorun fakat uzun vadeli gelecekle ilgili de düşünmek lazım.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!