Rus girişimci Vitalik Buterin, Ethereum’un planlanandan önce hayat geçirdikleri için derin bir pişmanlık duyuyor. Eylül 2014’te lansmanı yapılan Ethereum’un 26 yaşındaki kurucu ortağı, attığı tweette bugüne baktığında Ether’in lansmanının daha geç yapılabileceğini fark ettiğini söyledi.

Kripto para piyasasında Bitcoin’den sonra en değerli coin olan Ethereum, Vitalik Buterin’in göz bebeği konumunda ve Ether, merkeziyetsiz dijital devrim olarak anılmaya devam ediyor.

Ethereum’daki pişmanlıklarını tweette belirtti

Ünlü programcı Buterin, yazılımcı Justin Drake’e cevap verdiği tweette, “En büyük pişmanlığım eth 1’i Haziran 2015 yerine 2014 Eylül’de duyurmak oldu. Şimdi yıllarca acı verici bir şekilde düzeltmek için harcamak zorunda olduğumuz tüm eksikliklerden dolayı pişmanım. ” ifadelerini kullandı.

Ethereum blok zincirinde, daha yaygın olan Binary Trees (ikili ağaçlar) yerine bir iç veri yapısı olarak kullanılan Hex Trees gibi veri sistemini tercih etme kararı, Buterin’in pişmanlığının ana kaynağıydı. Başka bir pişmanlık da, bir düğüm üzerinden bilgi göndermenin bir yolu olan RLP’yi (Yinelemeli Uzunluk Öneki) kullanıyordu. Ethereum geliştiricileri, bu tarz bir yapıdan hoşlanmıyor çünkü optimize edilemiyor ve verimsiz bir yapıya sahip.

Buterin ve ekibinin Ethereum 2.0’ı ne zaman aktifleştireceği konusu da piyasada merak edilen konular arasında. Rus programcı, daha önce verdiği röportajda Temmuz 2020 tarihini vermiş olsa da daha sonra Ethereum 2.0’ın başlangıç tarihi olarak Temmuz ayından bahsetmediğini belirterek bu yılın üçüncü çeyreğinde güncelleyeceklerini bilrdirmişti.

İlginizi Çekebilir:  Kripto para nasıl saklanır? Kripto para cüzdanı nereden satın alınır?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.