Perakende devi Walmart, yeni bir patent başvurusuna göre, Facebook’un Libra‘sına benzer bir dijital para çıkarmak için harekete geçti.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından duyurulan yeni bir patent dosyasındaki bilgilere göre Walmart, blockchain altyapılı ve ABD Doları’na bağlı fiyat destekli bir dijital para oluşturma niyetinde.

Walmart’ın patent dosyasındaki dijital paraya dair bilgiler, Facebook’un 2020’de piyasaya süreceği dijital parası Libra’yla oldukça benzerlikler taşıyor. Walmart’ın sabit fiyatlı dijital parası, küresel anlamda düşük ücretli para transferlerine olanak tanımayı hedefliyor.

2 milyon 300 bin kişinin çalıştığı Amerikan perakende şirketi, 28 ülkede 11 bin 633 mağazayla faaliyet sürdürüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.