Berkshire Hathaway şirketinin yönetim kurulu başkanı, milyarder yatırımcı Warren Buffett, kripto paralarla ilgili yine çok keskin ifadeler kullandı.

CNBC’ye verdiği demeçte Buffett, kripto paraların temelde hiçbir değeri olmadığını ve hiçbir şey üretmediklerini söylerken, kendine ait hiç kripto para birimi olmadığı ve asla yatırım yapmayacağını sözlerine ekledi.

Kripto paralara olan bakışı değişmedi

89 yaşındaki milyarder, geçen ay, TRON’un kurucusu Justin Sun ve dört misafiri ile birlikte bir yemek yedi. Yenilen yemekte blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yapay zeka konuları konuşulurken yemek sonrası gelen bilgilerde, milyarder yatırımcının kripto konusundaki tutumunu değiştirmediği belirtilmişti.

Buffett, yemekle ilgili ise Justin ve dört arkadaşının kendisine mükemmel davrandıklarını ve çok samimi bir 3 saatlik akşam yemeği yediklerini söyledi. Samimi bir fikir alışverişi olduğunu ifadelerini de kullanmayı ihmal etmedi.

Warren Buffet, kripto paraları ve özellikle Bitcoin’i uzun zamandan beri eleştiriyor. Buffett, Bitcoin için gerçek bir balon ifadesini kullanmış ve fare zehrine benzetmişti.

Milyarder yatırımcı, son olarak CNBC’ye verdiği röportajda ilginç bir söze imza atarak belki de kendisinin ölümünden sonra bir WarrenCoin çıkarılabileceğini söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.