Ünlü yatırımcı milyarder Warren Buffett, en büyük kripto para Bitcoin’i bir kez daha eleştirdi. Daha önce Bitcoin’i fare zehrine benzeten Buffett, son olarak şirketi Berkshire Hathaway’in yıllık olağan yatırımcı toplantısı öncesinde Bitcoin’i bu kez de bir kumar aletine ve ceket düğmesine benzetti.

ABD’nin Nebraska eyaletinde düzenlenen toplantıda Bitcoin ile ilgili olarak açıklamalar yapan Buffett, yine dikkat çekecek ifadelere imzasını attı.

”Bitcoin bir kumar aleti ve bu kumar aletine birçok dolandırıcı bağlı. Bitcoin henüz bir şey kanıtlamadı ya da bir şey üretmedi. Hatta hiçbir şey yapmıyor, öylece oturuyor. Sanki bir deniz kabuğu gibi. Bana göre yatırım demek bu değil.”

Ünlü milyarder Warren Buffett, yaklaşık 90 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü kişisi konumunda.

“Blockchain’in Bitcoin’e ihtiyacı yok”

”Ceketimdeki düğmeyi düşünelim. Bunun yerine elimde token denen şey olsun. Ben diyorum ki, bunu size bin dolara öneriyorum, gün sonunda da fiyatı 2 bin dolar yapacağım. Sonra düğmeyi kullanıyorum. Ancak bu düğmenin tek ve çok sınırlı bir kullanımı var.” diyen Buffett, blockchain ile ilgili olarak da ”Blockchain, çok büyük bir alan. Ancak Bitcoin’e ihtiyacı yok. JP Morgan da bildiğiniz gibi kendi kripto parasını çıkardı. Blockchain iyi olabilir ancak biz indirekt bir şekilde işin içinde olacağız. Ben, Blockchain alanına lider olmak istemem.” sözlerini sarf etti.

Öte yandan Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Warren Buffett’ın sözleriyle ilgili “Bitcoin, Buffett’ın dünyanın gördüğü en büyük servetlerden birini oluşturmasına imkan tanıyan tüm sistemi bozuyor. Bitcoin, birtakım insana Buffett’ın imreneceği bir zenginlik düzeyi verecek.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  Game of Thrones'un yıldızı Arya Stark (Maisie Williams) da Bitcoin'e göz kırptı!
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.