İngiltere Premier Lig’de mücadele eden Watford Kulübü, lider kripto para birimi Bitcoin‘i formasının kol bölümüne yerleştirdi.

İngiltere’nin köklü kulüplerinden Watford resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurduğu gelişmede yeni forma sponsorlarından birinin Bitcoin olduğunu ve lisanslı ürünler dahil birçok alışverişte ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in kabul edeceğini açıkladı. Amaç kripto paraların bilinirliğinin ve kullanımının yaygınlaştırılması olarak dile getirildi.

Geçtiğimiz aylarda göğüs sponsoru olarak anlaştığı Sportsbet.io’nun bu anlaşmanın arkasında olduğu belirtilirken buna göre Bitcoin’in ünlü B logosu oyuncuların formalarının kol kısmında yer alacak.

Kripto para ile bahis oynatan Sportsbet.io’nun pazarlama direktörü Justin Le Brocque, bu anlaşma için “Kripto topluluğu ilk günden bu yana bize çok destek oldu. Bitcoin logosunu formanın koluna yerleştirmek, onlara olan desteğimizi gösterirken bu vefa borcunu da ödemenin eğlenceli bir yolu gibi geldi.” ifadelerini kullandı.

Watford’un 240 milyon Euro’ya yakın piyasa değeri bulunuyor ve 4. haftası oynanan Premier Lig’de 1 puanla son sırada yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.