Waves (Waves Coin), Rusya’da faaliyet gösteren, merkezi olmayan uygulamalar geliştirmeyi kolaylaştıran Web 3.0 temelli bir blok zincir platformudur. Platformun amacı merkezi finans sistemlerinden merkeziyetsiz finans sistemlerine geçiş sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak, kişilerin kendi paraları ve kişisel verileri üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlamaktır. Blok zincir teknolojisinden yararlanmak isteyen şirket ve kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için 2016 yılından bu yana birçok blok zincir tabanlı çözüm geliştiren Waves ağının sürdürülmesi ve çalışması için kullanılan yerel token’e yani platformun kendi dijital para birimine de Waves Coin (WAVES) denir.

Waves Coin (WAVES) diğer kripto paralar gibi ticaret, alım satım ve belli bir değeri saklamak için geliştirilmiştir. Açık kaynak kodlu ve şeffaftır, yapılan her transfer başkaları tarafından görülebilir. Waves ağının devamlılığını sağlamak, ayrıca özel token’ler oluşturmak ve platformdaki işlemlerin komisyonlarını ödemek için Waves Coin (WAVES) kullanılır.

Waves Coin (WAVES) toplamda 104,4 milyon adet üretilmiş ve tamamı piyasaya arz edilmiştir. 1 Milyar Dolar’lık piyasa değeri bulunan Waves Coin (WAVES), kripto para marketinde 68. sıradadır. 1 Waves Coin (WAVES), 9.83 Amerikan Doları’na eşittir. 2017 Aralık ayında 18 Amerikan Doları ile zirve noktasını gören Waves Coin (WAVES), çıktığından bu yana uzun soluklu yatırımcılarına yüzde 634 oranında kazandırmıştır. Waves (WAVES) Coin, Türk borsaları arasında sadece Paribu‘da listelenirken, yurtdışında Binance, OKEx, Upbit, Kraken, Huobi Global, Bithumb gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Waves (WAVES) Coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!