WazirX, Hindistan’ın en büyük kripto para borsasıdır ve yakın zaman önce Binance tarafından satın alınmıştır. “Hindistan’ın en güvenilir kripto para borsası” sloganıyla hizmet veren borsanın kendi dijital para biriminin ismi de WazirX Coin (WRX Coin)’dir ve Binance’ın kendi dijital para birimi Binance Coin (BNB) gibi o da Binance Blockchain temellidir.

WRX Coin, WazirX borsasında işlem ücretlerini indirimli ödemek, madencilik yapmak, token AirDrop’larına katılmak, marj ve stake ücretleri kazanmak için kullanılır. Ayrıca WazirX borsası kullanıcıları kendi kripto para portföylerini yönetebildikleri Smart Token Fund özelliğinden ve P2P (Peer 2 Peer / Eşler Arası Doğrudan Kripto para Transferi) motorundan da faydalanabiliyor. Binance ortaklığı sayesinde oldukça değer kazanan WazirX Coin’in ileride Binance Coin gibi değerlenmesi tahmin ediliyor.

Toplam yaklaşık 1 milyar adet arzı bulunan WazirX Coin (WRX)’in yaklaşık 300 milyon adedi dolaşımda bulunmaktadır ve kripto para marketindeki toplam değeri 677 milyon Dolar’dır. Yazı yayına hazırlandığı esnada 1 WRX Coin = 2.30 Dolar’dı. 2021 Nisan’da 5.94 Dolar ile en yüksek seviyesini gören WRX Coin, 0.05 olan dip noktasını ise 2020 Mart’ta yaşamıştı.

WazirX Coin (WRX), kendi borsasından ve Binance borsasından alınıp satılabilmektedir. WazirX Coin (WRX)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.