2010 yılında kurulan şirketlere ortak çalışma ve ofis ortamı sağlayan bir girişim olarak, Uber ile Airbnb’den sonra ABD’nin parlayan şirketlerinden olan WeWork, artık belirli kripto para birimlerinde ödeme kabul ederek yeni bir ekonomi alanında hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. BitPay ve Coinbase ile ortaklaşa çalışan şirket, gelen ve giden işlemler için kripto para birimi kullanarak esnekliğini artıracak.

Şirketten yapılan açıklamada, BitPay aracılığıyla WeWork’ün, ödeme olarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USD Coin (USDC), Paxos (PAX) ve diğer bazı kripto para birimlerini kabul edeceği ayrıca bunları rezerv olarak bilançosunda tutacaını bildirdi. Şirket, bir WeWork üyesi ve en büyük ABD kripto para birimi ticaret platformu olan Coinbase aracılığıyla, uygun olduğu durumlarda, ev sahiplerine ve üçüncü taraf ortaklara kripto para birimlerinde ödeme yapacak.

Coinbase, WeWork’e kripto para ile ödeme yapan ilk şirket oldu

Ayrıca Coinbase, WeWork üyeliği için ödeme yapmak üzere kripto para birimini kullanan ilk WeWork üyesi oldu. Fintech sektöründe bir lider olarak Coinbase’in WeWork’e kripto para biriminde ödeme yapma kararı, esnek ve kullanımı kolay ödeme seçeneklerine yönelik artan talebi gösteriyor.

WeWork CEO’su Sandeep Mathrani anlaşma ile ilgili, “WeWork’ün gücü, dünyanın dört bir yanındaki üyelerimizin çeşitli ihtiyaçlarını geliştirme ve en iyi şekilde karşılamaya devam ediyor. Üye tabanımız fintech sektöründe büyürken, onların ihtiyaçlarına uyum sağlama ve yeni bir ekonomiye hizmet etme kabiliyetimiz de artacaktır. WeWork, üyelerimizi desteklemek için yeni yollar bularak her zaman yenilikçi teknolojilerin ön saflarında yer almıştır. Üyelerimiz için kabul edilen bir ödeme şekli olarak kripto para birimini ekleyerek sunduğumuz seçeneği genişletmek bizim için mantıklı.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!