Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları için, aplikasyon üzerinden kripto para gönderip almalarını sağlayacak bir sistem geliştirildi.

Lite.Im bot adlı yazılımı geliştiren Zulu Republic tarafından yapılan açıklamada WhatsApp kullanıcıları, bu sistem sayesinde uygulama üzerinden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini gönderip alabilecek.

Whatsapp’taki bot bu şekilde görünüyor.

WhatsApp’tan Bitcoin göndermek ya da almak isteyen kullanıcılar Lite.Im adlı yazılıma WhatsApp botunu ekleyerek ve devamında izleyecek yolları takip ederek kripto para gönderip alabilme fırsatını yakalayacak.

Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp’ın dünya çapında 1.5 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor ve blockchain çalışmalarının yanı sıra şirketin kendine ait kripto parasını piyasaya sürmenin eşiğinde olduğu biliniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.