Dünyanın en büyük ETF devlerinden WisdomTree, Bitcoin ETF’inden sonra Ethereum ETF’i başvurusunda da bulundu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na yapılan başvuruyla birlikte ABD’deki Ethereum ETF başvuru sayısı ikiye yükseldi.

Varlık yönetimi şirketi WisdomTree, Bitcoin ETF’inden sonra Ethereum ETF’ine gözün dikti. WisdomTree, VanEck’ten sonra Ethereum ETF için başvuruda bulunan ikinci şirket oldu. SEC’ye yapılan başvuru sonrası S-1 dosyalamasına göre, hisseler Cboe’nun BZX borsasında listelenecek.

WisdomTree gibi şirketler kriptoyu iyi bir kullanım durumu olarak görüyor, çünkü blockchain teknolojisinde gezinmek oldukça zor. Cüzdanların kafa karıştırıcılığı, pahalı işlem ücretleri ve vergi yükümlülükleri burada önemli konular olarak göze çarpıyor.

Henüz herhangi bir Bitcoin ETF’i onaylanmadı

Ethereum ETF, ETH’yi tutmaya tam olarak hazır olmayan ancak piyasaya girmek isteyen yatırımcılar için işleri kolaylaştıracak. Brezilya ve Kanada kısa süre önce ilk Bitcoin ETF’lerini onayladı. ABD’deki Bitcoin savunucuları, yıllardır bir kripto ETF için büyük mücadele veriyor, ancak SEC, 12’yi aşkın Bitcoin ETF başvurusundan herhangi birini onaylamış değil. Bitcoin ETF başvuru sahipleri, SEC’i kripto piyasasının manipülasyondan uzak ve ana akım perakende yatırımcıları için yeterince güvenli olduğuna ikna edemedi. SEC şu anda Fidelity, VanEck, Kryptoin ve Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital’inden gelen aktif ETF başvurularını inceliyor.

ETF’ler veya borsada işlem gören fonlar, temel alınan bir varlığın veya varlık grubunun performansını izliyor. Temel yatırımı elinde bulundurmanın riskleriyle uğraşmak istemeyen ve bunu normal bir hisse senedi gibi ele almayı tercih eden trader’lar için iyi bir seçenek olarak masada yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!