Blok ödülü yarılanması başarıyla gerçekletirilen Bitcoin Cash’te madencilik ödülleri 12.5 BCH’te 6.25 BCH’e düştü. Bu yarılanmanın ardından Bitcoin Cash’te hash rate oranı yüzde 66’dan fazla düşüş sergiledi.

Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV için hashrate’lerini gözlemleyen Coin.Dance verileri, BCH’in hashrate’inin 8 Nisan’da alışılageldik varyansının altına düştüğünü gösteriyor. 4.000 PH / s’nin üzerine geldikten sonra, günü 1.900 PH/s civarında kapattı. 9 Nisan’ın başından bu yana, bu rakam 421 PH/s’ye kadar düştü.

Hash rate oranının yüksek olması ağın saldırılara dayanıklı ve daha güvenli olduğunu gösteriyor. Bitcoin Cash madencileri, Mart ayında blok sübvansiyonlardan elde edilen gelirde 13.34 milyon dolar ve ücretlerden 4 bin 200 dolar’dan az bir gelir elde etti. Ücretlerin yarı yarıya düşmesi nedeniyle, sübvansiyonla ilgili gelir etkili bir şekilde yarıya indiriliyor.

Bitcoin Cash, 2017 yılının Ağustos ayında Bitcoin’den çatallanarak oluşturulmuş ve bu yarılanma kripto paranın tarihindeki ilk yarılanma olarak kayıtlara geçmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.