Yeni Zelandalı emeklilik ve büyüme fonu KiwiSaver, 244 milyon dolarlık yatırımlarının yüzde 5’lik bir kısmıyla Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Fonun finansal yöneticisi James Grigor, beş yıl içinde daha fazla Bitcoin’in KiwiSaver programında yer almasını beklediğini belirtti.

Kurumsal yatırımların Bitcoin’e yoğunlaşmasıyla birlikte kripto paralara olan ilgi resmen tavan yapmış durumda sadece Bitcoin’in piyasa değeri bu 3 aylık periyotta 1.1 trilyon doları aşmıştı. Her geçen gün yatırımcı akınına uğrayan kripto para dünyasında kurumsal alımların da ardı arkası kesilmiyor.

Son olarak Yeni Zelandalı emeklilik fonu KiwiSaver, ilk kez kripto para birimlerine yatırım yapmalarına olanak tanıması açısından Ekim ayında kurumun finansal stratejisinde değişikliğe gitti ve Bitcoin almaya başladı.

James Grigor, yatırımcıların Bitcoin’i ekonomik kriz zamanlarında genellikle bir değer deposu olarak satın aldıklarını, altının çekici özelliklerinin birçoğunu barındırdığını söyledi. Grigor, “Eğer altına yatırım yapmaktan memnunsanız, Bitcoin’i de görmezden gelemezsiniz.” dedi.

Aralık ayındaki verilere göre 244 milyon dolarlık yatırımı bulunan emeklilik fonunun bu yatırım miktarının yüzde 5’inin de Bitcoin’de olduğunu ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.