Kripto para madencilik şirketi Argo, yalnızca temiz enerji kaynaklarıyla çalışan ilk Bitcoin madencilik havuzunu hayata geçiriyor.

Argo, DMG Blockchain Solutions ile ortaklık kurduklarını ve yol haritasını şu şekilde açıkladı. Buna göre, “Terra Pool” adında yeni bir madencilik havuzu açacak ve bu havuz, temiz enerji ile çalışacak. Havuz, başlangıçta hem Argo’nun hem de DMG’nin hidroelektrik kaynaklarla oluşturulan hash rate’ini paylaşacak.

“Terra Pool, ‘Yeşil Bitcoin’ yaratılması için şimdiye kadarki en önemli fırsat olarak görülüyor. Girişim, geleneksel güçten temiz enerjiye geçişi hızlandırmayı ve Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki etkisini azaltmayı amaçlıyor. Madencilik havuzu, kripto para birimi için bir platform sağlayacak madenciler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini sürdürülebilir bir şekilde üretecekler.

Argo Blockchain CEO’su Peter Wall, “İklim değişikliğini ele almak Argo için bir önceliktir ve ilk ‘yeşil’ Bitcoin madencilik havuzunu oluşturmak için DMG ile ortaklık yapmak, gezegenimizi şimdi ve gelecek nesiller için korumaya yönelik önemli bir adımdır,” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.