Uzun süredir yükselişlerini Pazar gününe göre ayarlayan Bitcoin, bugün sabah saatlerinde yine bir ivme kazandı ve uzun süredir test ettiği 9 bin dolar bandını aşarak yüzde 7’lik bir yükselişle 9.300 doları gördü.

Cumartesi gününü 8 bin 650 dolar civarlarında geçiren Bitcoin, Pazar gününe yine yükselişle başladı. BTC, sabah saatlerinde 9.300 doları gördü ve son 11 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. En son bu seviyeye Mayıs 2018’de ulaşan lider kripto paranın Facebook‘un yeni kripto parası Libra (Global Coin)’na verdiği tepki olarak lanse ediliyor.

Piyasa kapitalizasyonu 287 milyar dolara çıkan bir numaralı kripto paranın 24 saatlik işlem hacmi, 20.8 milyar dolar oldu. Bitcoin, bu haberin yazıldığı 11:00 civarlarında Coinbase, Bitstamp, BitFinex ve Binance gibi dev borsalarda 9.279 dolardan işlem görüyordu.

Öte yandan Fundstrat baş analisti Thomas Lee, bu yükseliş hakkında attığı tweette yine FOMO’ya dikkat çekti ve “Bir adım geri çekilin, Bitcoin’in 2019’daki yeni zirvesi, eski zirvelere birkaç FOMO günü uzaklıkta gibi görünmüyor mu? Kripto kışı bitti.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.