Aralık ayında 20 bin dolar bandını aşan ve şu anda 50 bin dolar sınırını zorlayan Bitcoin ile ilgili ünlüler de çeşitli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Ünlü Youtuber Jake Paul, gençken 100 dolarlık yatırım yaptığı Bitcoin’in şu anda 46 bin dolar olduğunu açıkladı.

Ocak 2021 itibariyle inanılmaz bir sükse yapan ve bilinirliğini ve ilgisini aşırı şekilde üzerine çeken kripto para piyasası hareketli günlerden geçiyor. Tarihinin en yüksek değer seviyesine ulaşan Bitcoin‘in yanı sıra diğer coinler de tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmeye devam ediyor.

16 yaşında aldığı Bitcoin’in değerini açıkladı

Popüler Youtuber Jake Paul, henüz 16 yaşındayken 100 dolara aldığı Bitcoin’lerinin değerinin şu anda 46 bin dolar değerinde olduğunu Twitter hesabından duyurdu ve Elon Musk’ın favori kripto parası Dogecoin hakkında da önemli bir açıklama yaptı.

Şu an 24 yaşında olan Paul, yaptığı paylaşımda “16 yaşımdayken, ilk Vine marka anlaşmamın tamamını 100 dolar değerindeyken Bitcoin’e yatırdım. 8 yıl boyunca tuttuktan sonra şu an 46 bin dolar ediyor. Doge, Bitcoin’in küçük kardeşi. Onun da potansiyeli var ama çok erken.” yorumunu yaptı.

Dogecoin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın favori coini ve Musk, zaman zaman Dogecoin hakkında tweetler atarak kripto para sektöründe pump diye tabir edilen aşırı yatırımı sağlıyor. yaşındaki milyarder iş insanının sahibi olduğu Tesla şirketi, yakın zaman içerisinde 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldıklarını açıklamıştı ve bu açıklama kısa süre içerisinde Bitcoin’in fiyatını uçurmayı başarmıştı.

Dünyadaki en iyi ve en popüler kripto para borsaları hangileridir?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!