Youtube’da Pleasant Green adıyla videolar hazırlayan Ben Taylor adlı YouTuber, Western Union‘ın sebep belirtmeden hesabına engel koyduğunu ve ömür boyu para transfer yasağı getirdiğini açıkladı. Taylor bundan sebeple Bitcoin gibi kripto paralarla bu soruna çözüm getireceğini ifade etti.

YouTube’da Pleasant Green adlı kanalda yayınladığı videoda Ben Taylor, Afrika’da fotoğrafçılık alanında çalışan bir hayır kurumunun hayata geçirilmesine yardımda bulunuyordu. Üç yıldan uzun bir süre boyunca Western Union ile sorunsuz bir şekilde Liberya’ya para gönderen YouTuber, para havale etmeye çalıştıktan sonra Western Union’ın önce transferini engellediğini, sonra da ömür boyu yasaklandığını tarafına bildirdi.

Şirketten herhangi bir açıklama yapılmadı

Taylor, sadece para transferini gerçekleştiriğine ve dolandırıcı olmadığını kanıtlamak için büyük çaba harcadığını ifade ederken Western Union, YouTuber’ın hesabını kullanmasına neden izin verilmediğine dair hiçbir açıklama yapmadı.

Sonrasında bir video paylaşan Taylor, bağış uygulamasının neden bittiğini ve artık insanlara neden yardım edemeyeceğini açıklamak istediğini belirterek, parayı transfer etmenin farklı yollarını arayacağını belirterek ibreyi Bitcoin’e çevirdi. Ben Taylor, gerekli bir ameliyat için para toplamak amacıyla bir kitap yayınlayan Afrikalı bir kadına para gönderme çabalarına değinerek bunu Bitcoin gibi kripto paralarla çözmenin yollarını arayacağını belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.