Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İBB Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar vermesinin ardından yükselişe geçen Dolar/TL kuru saat 19:27 itibarı ile 6.14 seviyesini gördü ve günlük artış yüzde 2’yi aştı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin olağanüstü itirazını oy çokluğuyla kabul etti ve seçimlerin yenilenmesine karar verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi 23 Haziran Pazar günü yeniden yapılacak.


Akşam saatlerinde 6.01 seviyesinde seyreden Dolar/TL kuru, YSK’nın bu kararının ardından dakikalar içinde 6 lira 15 kuruş seviyesini gördü ve 2019 yılı içerisindeki rekor seviyesine ulaştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.