Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, ekonominin kötü olduğu şu günlerde Bitcoin, Ethereum ve diğer emtiaları almak için herkesle yarıştığını söyledi ve “Ekonomimiz mahvoldu, tartışmayın sadece bir şeyler alın.” ifadelerini kullandı.

Zengin Baba adlı podcast yayımları yapan ve yazdığı kitapla uzun süre en çok satanlar listesinin başında yer alan Robert Kiyosaki, şu durumda hangi emtianın ya da varlığın daha iyi olduğunu tartışmanın yersiz olduğunu, şu anda sahip olduğu kadar BTC, ETH ve altına sahip olmak için çabaladığını söylüyor ve “Bu yüzden çok fazla altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğum için minnettarım ve tartışmaya giremiyorum. Peter Schiff her zaman altın ve gümüş hakkında tartışır ve Max Keiser da karşılık verir. Ben de diyorum ki, “Neden bu kadar tartışıyorsunuz?” Sadece şu anda alabildiğiniz kadarını alın çünkü hükümet çuvalladı. Mahvolduk. Tüm ekonomimiz mahvoldu. O kadar derinden borç içindeyiz ki, bataklığa doğru batmak gibi. Ve sen altın, gümüş, Bitcoin hakkında tartışıyorsun. Tartışmayın, sadece bir şeyler satın alın.” değerlendirmesinde bulundu.

Kiyosaki, 2020 yılındaki bir konuşmasında, Bitcoin’in 2021’de 50.000 dolar seviyesini kıracağını tahmin etmişti ve bunun gerçekleşmesinin Bitcoin’in gücüne değil, ABD ekonomisinin ve hükümetinin zayıflığına dayandığını söylemişti.

Ünlü yazar bu konudaki değerlendirmesiyle ilgili de “Bitcoin’i yargılamıyorum. Hükümetimizin aptallığını değerlendiriyorum. Bir emlakçı olarak ne kadar borcun temerrüde düşeceğine baktığımda soru şu: San Francisco çevresindeki tüm bu ofis binaları kiralarını ödeyemezse, onları kim ödeyecek? Ben bu yüzden 50 bin dolar iddiasını söyledim. Bu ekonomiye karşı bir iddiaydı. Bitcoin üzerine bir bahis değildi. Bahse girerim FED daha fazla para basacak ve basmazlarsa yine batacağız.” sözlerini sarf etti.

Lider kripto para Bitcoin, son aylarda büyük bir çıkış yakalayarak 62 bin dolara kadar dayanmıştı.

İlginizi Çekebilir:  SEC'in muhtemel başkanı Gary Gensler'dan Bitcoin ve blockchain sözleri: Yeni bir düşünce getirdi
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.